Ажурні ламбрекени

ПОРАДИ З ВИБОРУ АЖУРНИХ ЛАМБРЕКЕНІВ

Ажурні ламбрекени є різьбленим декоративним драпіруванням на жорсткій основі, призначений для прикраси верхньої частини штор по ширині карниза. Для виготовлення ажурного орнаменту застосовують лазерне різання.
Фігурні ламбрекени чудово поєднуються з будь-яким типом карнизу та підходять до різноманітних інтер'єрів. Також вони красиво виглядають зі шторами і при цьому не обтяжують їх.
Переваги таких ламбрекенів очевидні:

• невибагливість у догляді;

• невисока вартість;

• мають велику різноманітність форм, колірних гам;

• можуть використовуватися як самостійні елементи при оздобленні віконного отвору, без використання штор;

• красиво виглядають у будь-якому інтер'єрі.

Поради щодо вибору даного елемента декору:

Вибір ажурних ламбрекенів1. Навішування ламбрекена над віконним отвором, що займає всю стіну, робить саме вікно довшим. Хочете зберегти правильні пропорції приміщення - виберіть карниз довше. Штори ж розташуйте так, щоб не заслонити віконний отвір, а обрамити його.

2. Як правило, висоту ажурного драпірування підбирають, враховуючи довжину штор, в ідеалі – це шоста їх частина.

3. Ажурні ламбрекени рекомендується вибирати відповідно до кольору, який є домінуючим. Штори та декор можуть бути як в одному кольорі, так і у різних. Важливо лише гармонійне поєднання у тканинах. Красиво виглядають контрастні кольори та фактури.

4. Розмір приміщення впливає вибір варіанта візерункового прикраси для штор. Невеликі за площею кімнати найкраще прикрасити простими за формою та малюнком ламбрекенами. Вони не зроблять кімнати ще меншою. Більш просторим підійдуть фантазійні химерні візерунки.

5. Використання ламбрекенів від однієї стіни до іншої дозволяє візуально розширити вузьку кімнату. Прикраса за розміром бічних габаритів вікон використовується для великої зали.

6. Не варто використовувати широкі мереживні лінії з великим центральним елементом для оформлення маленьких вікон.

7. У вітальні та спальні у класичному стилі фігурні ламбрекени будуть логічним продовженням розкішного дизайну, органічно вписуючись в оформлення.

Вибір ажурних ламбрекенів8. Для кухні однаково органічно виглядатиме складне багатошарове рішення з візерунком у центрі і звичайний метражний ламбрекен з повторюваними елементами малюнка. Але важливо знати міру. Якщо кухня скромних розмірів, то вдалим варіантом стане декорування вікна бандо в однотонному контрастному виконанні з ненав'язливим повітряним ажуром.

9. Для кантрі-дизайну або прованських мотивів кухонних приміщень найкраще підходять ламбрекени зі стриманим оформленням та колористичними рішеннями у спокійних тонах.

10. Використовуйте один колір для оформлення кількох зон: застосуйте матеріал різьбленого бандо для пошиття чохлів на стільці та інші елементи інтер'єру.

11. На додаток до ламбрекенів можна використовувати підхвати для штор – вони зроблять інтер'єр закінченим і внесуть своєрідну особливість. За допомогою їх можна закріпити гардини в потрібному положенні, зробивши кімнату більш вишуканою.

Ажурні ламбрекени можна виготовити самостійно. Але чи треба це робити? Адже їх не шиють, а вирізують на спеціальному устаткуванні за допомогою лазерного різання, тільки так можна досягти майже ювелірної точності. Очевидно, що самотужки ви цього зробити не зможете, чи варто витрачати час, нерви та матеріал, який, до речі, коштує чималих грошей.
Професійні майстри впораються з цим завданням набагато швидше та краще. До того ж вам буде запропоновано на вибір безліч кольорів та форм. Тож набагато простіше замовити готові ламбрекени.