20 видів тканин для штор

 

Оксамит

 Традиційно це 100% шовку, але зараз робиться і з бавовни, віскози та штучних волокон. Виробляється шляхом додавання до основи додаткової пряжі у вигляді петельок заввишки до 3 мм, що утворюють ворс. Під час шиття з оксамиту потрібно стежити за напрямком ворсу. Гладити обережно. Завжди купуйте оксамит високої якості із щільним ворсом, який не сіктиметься і не випадатиме. У текстильному дизайні традиційно використовується для надання розкоші інтер'єру. Найчастіше використовується для виготовлення сценічних завіс.

Батист 

 Рівна однотонна тканина щільного переплетення з льону або бавовни з однією блискучою стороною. Використовується, переться та прасується як міткаль. Широко застосовується для чохлів подушок, а також для штор, покривал та подушок.

Вельвет 

 Щільна тканина, виткана в дрібний рубчик шляхом додавання додаткової пряжі, яку потім особливим чином вистригають. Традиційно використовується для оббивки. Прасуйте уздовж ворсу у вологому стані.

Тканина в клітинку "віши"

 Однотонна бавовняна тканина зі смужками рівної ширини або зі смужками білого та ще якогось кольору. Може утворювати блоки зі смуг та клітин. Використовується на невеликих вікнах у кімнатах котеджів, кухнях, дитячих спальнях та для чохлів. Поєднуйте з тканинами з квітковим малюнком та іншими картатими та смугастими тканинами.

 Дамаск

 Тканина жаккардового плетіння, що випускалася спочатку в Дамаску, з атласними вкрапленнями на щільній основі з бавовни, шовку, вовни та сумішових волокон різної ваги. Використовується для штор, драпірувань, іноді для покривал та оббивки. Для різних цілей підбирають тканину різної ваги. Можна використовувати і з вивороту, якщо потрібна матова сторона. Підходить для штор, що видно з обох боків.

Міткаль

 Грубувате однотонне рівного плетіння бавовняне полотно кремового або білого кольору з вкрапленнями природних "лусочок" від коробочок бавовни. Полотно буває різної ширини і ваги, використовується для недорогих штор, драпірувань ліжок, садових тентів. Потрібно замочувати перед шиттям, щоб уникнути подальшої усадки і гладити вологим.

Муар

 Матеріал, найчастіше на шовковій або ацетатній основі. Характерною особливістю є те, що малюнок наноситься на однотонну тканину через гарячі гравірувальні циліндри, які руйнують нитки та направляють їх в іншому напрямку, що утворює малюнок. Ця властивість зникає при контакті з водою, тому муар не підходить для оббивки.

Муслін

 Біла або біло-кремова недорога тканина, яку можна пофарбувати в пастельні тони. Використовується для інших тонких штор та гардин у спекотних країнах для захисту від світла та комах.

Органді

 Дуже тонка бавовняна тканина, оброблена кислотою, що дає унікальну "стислість". Застосовується для тонких штор, оформлення столу та абажурів. Можна прати, прасувати у вологому стані. Органза Тканина, аналогічна органді, але зроблена з шовку, поліестеру або віскози. Дуже пружна та використовується для зміцнення верху штор із тонких тканин, завіс для захисту від сонячного світла та для захисту штор. Комбінують шари різних тонів або пастельних тонів один поверх одного.

Парча 

 Тканина, виткана традиційним способом з шовку, бавовни, вовни або змішаних волокон на жаккардовому верстаті в багатобарвній або однотонній гамі з квітковим малюнком. Парча добре драпірується і може використовуватися для штор, традиційного драпірування ліжок, покривал та оббивки меблів. Деякі види можна прати, але в основному парча потребує сухого чищення.

Полотно

 Щільна важка тканина, зроблена з бавовни або льону, укріплена шелаком. Використовується для тентів, штор та маркіз.

Тафта 

 Тканина з шовку, ацетату та сумішових волокон. Використовується для прикраси драпіровок, оскільки її легко доглядати, і її властивість відбивати світло.

Твід

 Вовняна тканина з квадратним або прямокутним малюнком кількох кольорів. Часто використовується для шалей, щільнішого плетіння — для чоловічого спортивного одягу. Однак її використовують і для оббивки стільців, крісел, диванів або для штор, подушок і ламбрекенів.

Тік

 Характеризується оригінальною текстурою в "ялинку". Раніше вироблявся з білих ниток, зараз буває різних кольорів і щільності. Використовується для штор та оббивки. Зазвичай не замочують.

Тюль 

 Тонка, світла тканина з бавовни або волокон поліестеру, що фарбується в різні кольори. Використовується для прозорих штор, підзорів ліжок. Легко стирається, можна майже не гладити. Шовковий та вовняний тюль використовується для витончених драпірувань.

Холст

 Однотонна бавовняна тканина різної ваги, використовується для чохлів для м'яких меблів, недорогих штор, садових тентів та маркіз. Може бути невибіленим, а більш тонкого плетіння полотно забарвлюють у сильні кольори.

Чесуча

 Легкий та середній шовк, відносно недорогий, використовується для прокладання у важких шторах, чохлів, літніх штор та подушок.

Чінц

 Бавовняна тканина зі східним малюнком на основі квітів та птахів. Часто має особливе покриття, що надає характерного блиску і протистоїть забрудненню. Блиск поступово змивається, тому штори краще чистити, а не прати. Під час прасування не можна використовувати пар, а також не можна складати виріб, інакше блиск розсиплеться.

Шовк-сирець

 Легкий і середній шовк, зітканий з нерівномірно спрощених ниток, через що виглядає грубуватим. Використовується для штор, подушок, легких драпірувань та абажурів. Має широкий діапазон кольорів, з нього робляться оборки та бахрома.

Шотландка

 Справжня шотландка видає належність до певних кланів Шотландії. Виробляється з тонкої крученої вовни і характеризується спеціальним картатим малюнком. Традиційна шотландка стійка до зношування і використовується як оббивка для диванів та стільців, з неї роблять штори та подушки.

ВОЛОКНА

Акрил

 Синтетичне волокно, одержуване з похідних нафти, часто змішується з дорожчими волокнами, щоб тканина коштувала дешевше. Не носке, але добре лежить при фіксованих складках штор.

Віскоза

 Целюлоза, перетворена на волокно, добре змішується з іншими волокнами. Сприяє кращому фарбуванню суміші. Вогнестійка. Дуже добре переться.

Льон

 Волокно, яке знаходиться у стеблах рослини льону. Його згодом прядуть і ткуть, щоб отримати лляне полотнище практично будь-якої щільності та ваги. Розрізняють від найтоншого полотнища для других тонких штор до дуже щільного оббивного матеріалу, що використовується для щільних драпірувальних штор. Дуже міцне полотнище, з яким легко працювати та яке витримує високі температури.

Бавовна

 Натуральне волокно, дуже різнобічне, використовується для прядіння та ткацтва самостійно та з іншими волокнами. Застосовується для різноманітних предметів оформлення залежно від товщини та ваги тканини. Під прямими променями сонця стає менш міцним, тому потребує захисту. М'яка, міцна, легко переться, якщо попередньо замочувати.

Шовк

 Отримують із кокона тутового шовкопряда. Шовк - дуже м'який і приємний на дотик. Вигоряє на сонці, тому потребує захисту. Буває всілякої ваги та щільності, підходить для м'яких деталей оформлення кімнат від абажурів для ламп до важких драпірувальних штор. Добре змішується з бавовною та вовною.

Шерсть

 Натуральне волокно, схильне до усадки і ущільнення аж до перетворення на "фетр". Тепле на дотик і, поки нове, протистоїть намокання. Ідеально підходить для оббивки меблів та штор.

About The Author

Лора

Лора

Email address: shtoryotlory@gmail.com

Помешкання без штор все одно що одяг без рукавів