Стили штор

Стилі штор, які найчастіше вибирають замовники

Насамперед, перш ніж зробити свій вибір стилю штор та гардин, зважте власний життєвий уклад та потреби всіх членів сім'ї. Як би шикарно не виглядала ваша кімната, вона не зможе зберігати свій блискучий вигляд, якщо в сім'ї є маленькі діти і домашні улюбленці.

Окрім цього, при виборі дизайну штор необхідно враховувати:

загальний стиль інтер'єру вашої кімнати;

розміри та освітленість кімнати;

розміри та форма вікна;

призначення штор: функціональність або краса;

власні уподобання.

Можна нарахувати кілька десятків різних стилів штор, але я зупинюся на найпоширеніших.

 

Класичний стиль

Класичний стиль штор 

Класичний стиль займає особливе місце, незважаючи на модні тренди, що постійно виникають. Цей стиль є сміливим поєднанням звичайних аксесуарів та індивідуалізму. Класичні портьєри виглядають дорого та приваблюють урочистим ефектним дизайном. Класика завжди буде в моді, тут усі елементи декору гармонійно поєднуються між собою. Класичний стиль відрізняється вишуканістю, величчю та граціозністю, таке оформлення вважається універсальним, але й найдорожчим.

У цьому стилі можна оформити вікно не лише у великих кімнатах з високими стелями, а й у затишній вітальні чи маленькому робочому кабінеті. Це може бути як витончена проста модель, так і складне драпірування з безліччю аксесуарів або строгий лаконічний ламбрекен.

 

Стиль кантрі

Cтиль штор кантрі 

Стиль кантрі має спільну особливість — схожість із внутрішнім оздобленням сільського будинку. У різних країнах цей стиль відрізняється індивідуальними національними звичаями. У наш час дуже популярним вважається стиль кантрі, пов'язаний із такими територіями як Нова Англія, Скандинавія та Франція. Причому у Франції цей стиль має назву – Прованс. Для всіх названих країн в інтер'єрних стилях характерна самодостатня функціональність сільського побуту: маленькі кімнатки, прикрашені привабливими старими речами, затишні дивани, вишиті скатертини та ажурні фіранки. Сучасний стиль кантрі більш вишуканий та витончений, в інтер'єрі переважають простота, легкість, близькість до природи та ліричність сільських мотивів.

Цей стиль надає будь-якій кімнаті затишку, почуття спокою, безтурботності, сімейного тепла.

 

Мінімалізм

Стиль штор мінімалізм 

Цьому стилю характерні стриманість і строгість в оформленні, а також завершеність загального вигляду. Замість багатих драпіровок, химерних шлейфів і ламбрекенів шанувальники мінімалізму віддають перевагу простим шторам на вікнах. Цей стиль створюється з використанням природних матеріалів - дерева та простих лляних або бавовняних тканин, які застосовуються для оббивки предметів меблів та для виготовлення фіранок на вікна. Не забороняється прикрашати вікна і сучасними тканинами з лазерною обробкою або металізованою ниткою, як правило, чорного чи сірого кольорів.

 

Сучасний стиль (hi-tech)

Сучасний стиль штор 

Для сучасного стилю характерні підкреслено правильні форми, застосування сміливих кольорів та чіткий геометричний малюнок. Чутливість, шляхетність та радість життя чудово поєднуються у цьому стилі. Стиль hi-tech підходить тим, хто молодий душею і не боїться змін.

Основна риса штор – мінімалізм, якому підкоряються навіть найменші деталі. Тут не доречні хитромудрі драпірування або ламбрекени, а також різні декоративні прикраси. Прямі лінії, стриманий дизайн, єдино допустимі декоративні деталі – люверси чи карнизи, проте й тут усе має бути дуже просто: метал та жодних візерунків.

Особливу увагу приділяйте підбору дрібних предметів та деталей обстановки, тому що навіть найменше відхилення від обраного стильового рішення кидатиметься у вічі.

 

Еклектичний стиль

Еклектичний стиль штор

Еклектичний стиль зібрав у собі все найкраще з інших стилів, у ньому вміло скомбіновані різностильні речі, що створюють цілісний та гармонійний інтер'єр. Це можуть бути бароко та класика, модерн та ампір, які майстерно поєднуються та висловлюють задуману ідею. Штори у стилі еклектика теж мають свої неповторні особливості. Уяву можна спрямувати на нетрадиційне поєднання моделей і малюнків тканин. Пір'я, стрази, рюші, клепки на глянсових атласних, оксамитових та шовкових поверхнях. Густота складок, драпірування, наявність стрічок, шнурів варіюється і поєднується в таких шторах. Якщо ви сповнені оригінальних ідей, в еклектичному інтер'єрі можете реалізувати їх сповна.

About The Author

Лора

Лора

Email address: shtoryotlory@gmail.com

Помешкання без штор все одно що одяг без рукавів