Римські штори - чудове відродження
Римські фіранки шиються з прямокутного полотна, яке складається гармошкою та підтягується шнуром. Як і інші типи віконних оздоб, римські штори при опусканні забезпечують контроль освітлення, конфіденційність і можуть навіть допомогти з контролем температури, якщо вони виготовлені із щільної тканини. На відміну від інших виробів, декоративна тканина фіранок при підніманні прикрашає вікна.
Конструкція римських фіранок складається з наступних елементів:
- Тканинного полотна прямокутної форми;
- Горизонтальних кишень, до яких вставляються планки;
- Планки, що надають форму та жорсткість полотну штори;
- Обтяжувальна планка, яка кріпиться до краю полотна і служить для натягу тканини;
- Підйомний механізм, прикріплений з вивороту кільця з шнурами, що в них протягнуті.
Поєднання з будь-яким інтер'єром
Універсальність римських штор дозволяє їх використовувати у найрізноманітніших інтер'єрах. Цей вид фіранок відмінно підійде як для кімнати в класичному стилі з класичними малюнками та орнаментами.
так і для приміщення в кантрі стилі з легкими квітчастими та напівпрозорими тканинами.
Вони дуже зручні, практичні та функціональні в експлуатації. Ці характеристики дозволяють застосовувати штори у стилі модерн, використовуючи тканини з м'якими природними забарвленнями.
В інтер'єрах у стилях хай-тек та мінімалізм краще використовувати рельєфні тканини.
Поєднання різних тканин одна з одною підійде для інтер'єру в стилі еклектики. Для французького провансу використовуються тюль, органза, тафта, оксамит, шовк приглушених відтінків.
Інтер'єр у східному стилі прикрасять тканини яскравих відтінків із дорогими вишивками та орнаментами.
Малюнок та колір штор повинен збігатися за стилем із загальним інтер'єром.
Римські штори чудово підходять для інтер'єру вітальні. У вітальню також гарні штори в стилі лофт довжиною підлоги, прямі на люверсах. Стиль лофт підійде тільки для великого приміщення.
>
Для створення затишку та розслаблення римські штори в спальню бажано вибирати неяскравих та спокійних тонів.
>
Щоб затемнити приміщення, потрібно вибирати тканину з підкладкою, наприклад, матеріал блекаут.
У дитячу кімнату бажано знайти тканини з яскравими та життєрадісними забарвленнями.
>
Прекрасною прикрасою для дитячої кімнати будуть римські фотоштори із зображенням мультяшних героїв.
>
Затишок на кухні можуть забезпечити найрізноманітніші фіранки.
>
Незамінні римські фіранки будуть на балконах та лоджіях.
< /p>
Останнім часом для створення затишного інтер'єру використовуються римські фотоштори.
>
Інноваційні технології дозволяють втілити різні ідеї, щоб створити неповторний стиль.
Вибір лицьової тканини є найбільш критичним моментом при дизайні римських штор, і це пов'язано не тільки з тим, що матерія визначить колір та візерунок готового виробу. Тканина також вплине на прозорість штори, а також на те, наскільки легко вона буде складатися під час підйому.
Коли ви вибираєте тканину для штори, легка матерія або матерія середньої щільності буде найкращим вибором, але важливо уникати товстих тканин або занадто жорстких. Якщо ви хочете, щоб складки добре лежали один над одним, то чим товстіша ваша тканина, тим важче цього досягти. Одним із недоліків при використанні легких тонких тканин є те, що маленькі шви, що використовуються для кріплення шнурів, можуть бути помітні на передній частині штори.
Види римських фіранок
Римські штори бувають трьох видів:
- Класичні (жорсткі);
- Бескаркасні (що провисають);
- Каскадні (з напуском).
Бескаркасні штори не мають жорстких вставок усередині, що дозволяє тканині провисати під власною вагою і створює криву внизу штор, коли вони піднімаються. Тому їх часто називають «смайликами».
Класичні штори мають вшиті горизонтальні стрижні, вставки або планки для створення жорсткішої конструкції з обтяжувачем внизу. Штанги можуть бути додані в нижній частині штори або в кожній складці на всю висоту штори залежно від бажаного вигляду.
Каскадні римські штори або римські штори з напуском складаються з м'яких каскадних складок, їх також називають водоспадами. Ці штори надають вашим вікнам м'якого і закінченого вигляду, складки продовжуються аж до підвіконня при закритті і акуратно складаються вгорі при відкритті.
Який стиль використовувати, зазвичай залежить від обраної замовником тканини та стилю інтер'єру.
Всі варіанти штор функціонують однаково добре на більшості вікон стандартного розміру. Однак на дуже широких вікнах безкаркасними шторами може стати важко керувати. Можливо, вам доведеться трохи розправляти штори після підйому і щоразу розгладжувати складки.
Не всі штори мають бути однакові. Для простих римських прозорих штор краще використовувати світлу тканину для візуального освітлення.
Але в інших ситуаціях використання підкладки - вторинна тканина, пришита до вивороту лицьового матеріалу - може дати жалюзі більш закінчений, розкішний вигляд. Підкладка допомагає приховати ліфтові шнури у задній частині штори, коли світло падає з вікна, а також зменшує кількість сонця, що проходить у кімнату.
>
Вибір лицьової матерії зазвичай варіюється від світлої напівпрозорої до темної, що усуває майже все сонячне світло, що проходить через тканину. Вибір залежить від кімнати, якщо це спальня, а штори - єдине оздоблення вікон, краще використовувати підкладку чорного кольору. Але для житлових приміщень зазвичай потрібна легша підкладка.
Деяким тканинам також необхідне додавання прокладочного матеріалу, трохи товстішого матеріалу між лицьовою тканиною та підкладкою, що надає шторі більш витонченого вигляду, наприклад, шовку, який сам по собі може бути дуже плоским.
Карнизи для управління римськими шторами
Римські штори можна піднімати та опускати за допомогою трьох типів пристроїв:
- керованих інтегральних електродвигунів;
- роторно-ланцюжкового;
- мотузково-підйомного.
Моторизовані штори забезпечують максимальну зручність, оскільки вони можуть керуватися натисканням кнопки та запрограмовані на встановлені позиції. Але вони також є найдорожчим рішенням і вимагають електропроводки, яка підходить до кожного карнизу і може бути інстальована лише за проведення капітального ремонту.
>
Роторно-ланцюжковий механізм, який використовує довгий бісерний ланцюг, щоб забезпечити механізм зчеплення, піднімає та опускає всі ліфтові нитки одночасно, є найпопулярнішим ручним керуванням, тому що він простий в експлуатації.
Мотузково-підйомний механізм, де всі ліфтові нитки об'єднані в один шнур, що утримується фіксатором шнура, забезпечують більш традиційний зовнішній вигляд і тихішу роботу, ніж роторно-ланцюжковий механізм, але також мають найбільшу ймовірність несправності.
Монтаж римських штор
Одне з питань при навішуванні римських штор на вікно полягає в тому, чи монтувати їх усередині або зовні віконних отворів. Іноді у вікні просто недостатньо місця для утримання штори, що полегшує рішення. В іншому випадку все залежить від дизайну приміщення.
Якщо це сучасний будинок, і прорізи не надто привабливі, краще монтувати штори зовні на всю висоту стін. Це завжди додає почуття висоти, що ніколи не буває погано. З іншого боку, якщо рами вікон гарні, краще монтувати їх усередині, на рамі вікна, тому що вони не приховують декоративних елементів.
Римські штори, одним словом, просто витончені!